Tüp Bebek

shape 
icon
 

Tüp Bebek


IVF, in vitro fertilizasyon anlamına gelir. In vitro, “laboratuvarda” anlamına gelir ve döllenme, gebe kalma anlamına gelir. Genellikle IVF, birçok yumurtayı (transvajinal ultrason kılavuzluğunda bir iğne ile alınır) almayı ve bunları özel olarak yıkanmış sperm hücreleriyle (mastürbasyon yoluyla alınan) bir petri kabına yerleştirmeyi içerir.

Her şey yolunda giderse, alınan yumurtaların bir kısmı sperm hücreleri tarafından döllenecek ve embriyo haline gelecektir. Bu sağlıklı embriyolardan bir veya ikisi rahminize transfer edilecektir.

Bazı durumlarda, sperm hücrelerinin döllenme sürecinde ekstra yardıma ihtiyacı vardır. Tek bir sperm hücresinin bir yumurtaya enjekte edilmesini içeren bir yardımcı üreme teknolojisi olan ICSI veya intrasitoplazmik sperm enjeksiyonu kullanılabilir.

1:Bu, şiddetli erkek kısırlığı, önceden kriyoprezerve edilmiş yumurtalar, embriyoların preimplantasyon genetik testi (PGT) veya döllenme aşamasında geçmiş IVF döngülerinin başarısız olması durumunda yapılabilir.

2:Ancak yumurtalar alınmadan önce yumurtalıklar uyarılmalıdır. Doğurganlık ilaçlarının yardımı olmadan, vücudunuz genellikle her ay yalnızca bir (veya belki iki) yumurtayı olgunlaştırır. Geleneksel IVF için çok sayıda yumurtaya ihtiyacınız vardır. Enjekte edilebilir doğurganlık ilaçları, yumurtalıkların bir düzine veya daha fazla yumurtanın alınması için olgunlaşmasını sağlamak için kullanılır.

Tüp Bebek Başarı Oranları

Tüp bebek oldukça başarılı. Yaklaşık 156.000 kadın üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, ilk döngü için ortalama canlı doğum oranı %29.5  di.

Başarı için en iyi şansınız, tekrarlanan tedavi döngülerinden gelebilir. Aynı çalışma, altı IVF döngüsünden sonra kümülatif canlı doğum oranının %65.3 olduğunu buldu. Bu altı döngü genellikle 2 yıl içinde gerçekleşti.

Kısırlığınızın nedeni gibi yaş da başarınızda önemli bir rol oynar. Yumurta donörü kullanmak da başarınızı etkileyecektir.https://alifetupbebek.com/

Detaylı Bİlgi İçin Web Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.

https://www.alifetupbebek.com


Randevu Saatleri

 • Pazartesi
   8:30 –17:30  
 • Salı
  8:30 –17:30 
 • Çarşamba
  8:30 –17:30 
 • Perşembe
  8:30 –17:30 
 • Cuma
  8:30 –17:30 
 • Cumartesi
  8:30 –16:00 
 • Pazar
  Sadece Acil
İletişim
0850 888 54 33

Uzman Hekimlerimiz

icon